Produkcijai sertifikuoti prašoma beveik 2 mln. eurų ES investicijų

Paskelbė , 2015-04-29

produkcijai sertifikuoti

Ūkio ministerija informuoja, kad balandžio 27 d. duomenimis, pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę „Expo sertifikatas LT“ sulauktos 55 paraiškos gauti beveik 2 mln. eurų finansavimą.

Pasak Ūkio ministerijos, priemonė „Expo sertifikatas LT“ sukurta siekiant paskatinti verslininkus plėsti eksporto rinkas ir didinti eksporto mastą. Norint eksportuoti produkciją į kitas rinkas kartais reikia įsigyti sertifikatą, įrodantį, kad įmonė teikia kokybiškus ir tarptautinius standartus atitinkančius gaminius ir paslaugas.

Didžiausia paraiškoje prašoma finansavimo suma – 98,21 tūkst. eurų, mažiausia – 2,09 tūkst. eurų. Planuojama sertifikuoti įvairius įrenginius, biotechnologijų, higienos ir valymo, statybos produktus, kosmetikos, spaudos, tekstilės gaminius. Taip pat yra keletas įmonių, norinčių sertifikuoti el. parašą ir el. spaudą, el. parašo kūrimo įrangą. Paramos prašoma net sklandytuvui sertifikuoti.

Pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“ yra remiamos mažųjų ir vidutinių įmonių, norinčių eksportuoti, gaminių ir paslaugų sertifikavimo išlaidos, tarp jų ir sertifikuojamo gaminio transportavimo ir eksperto iš užsienio atvykimo išlaidos. Pagal šią priemonę finansuojama iki 50 proc. sertifikatų įsigijimo išlaidų.

Paraiškas pateikusios įmonės planuoja produkciją eksportuoti į Europą, JAV, Japoniją, Kiniją, Indoneziją, Malaiziją, Pietų Korėją, Tailandą, NVS šalis. Šiuo kvietimu planuojama investuoti 600 tūkst. eurų, o per 2014–2020 m. laikotarpį numatyta investuoti 1,5 mln. eurų ES investicijų.

« Žemės ūkio veiklai – iki 80 proc. kreditų garantijos
Verslui vystyti šalies regionuose prašoma 166,7 mln. eurų ES investicijų »