Verslui vystyti šalies regionuose prašoma 166,7 mln. eurų ES investicijų

Paskelbė , 2015-06-05

Regio Invest LT+

Naujausiais Ūkio ministerijos duomenimis, pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę „Regio Invest LT+“ sulaukta 151 paraiška iš labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių gauti 166,7 mln. eurų finansavimą investicijoms į inovatyvios gamybos ar paslaugų verslo pradžią ir plėtrą regionuose.

Naujuoju ES struktūrinių investicijų 2014–2020 m. laikotarpiu numatyta tik regionų verslui skirta priemonė „Regio Invest LT+“, kurios tikslas yra skatinti regionų plėtrą, didinti jų konkurencingumą, kurti naujas darbo vietas ir sudaryti sąlygas aktyviau plėtoti verslą šalies regionuose. Statistiniai duomenys rodo, kad didžioji BVP dalis sukuriama Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o verslas koncentruojasi aplink minėtus miestus. Todėl priemonė „Regio Invest LT+“ sudaro sąlygas labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms ne didžiuosiuose šalies miestuose vystyti verslą, kurti naujas darbo vietas ir jas išlaikyti.

Ūkio ministerijos teigimu, tikimasi, kad pagal priemonę „Regio Invest LT+“ paskatinus  įmones investuoti į gamybos ar paslaugų pradžią ir plėtrą regionuose, bus sukurtos prielaidos kurtis naujam gamybos ir paslaugų verslui. Pagal šią priemonę daug dėmesio skiriama siekiant sukurti kokybiškas darbo vietas, o galimybė įmonėms apmokyti dirbančiuosius padės spręsti aukštesnės kompetencijos darbuotojų stygiaus įmonėje problemą. Investuotojas turės investuoti ne mažiau kaip 0,2 mln. eurų privačių lėšų, įkurti ne mažiau kaip 10 darbo vietų ir jas išlaikyti ne mažiau kaip 3 metus.

Pirminiais duomenimis, įmonės ketina vykdyti projektus Alytuje, Anykščiuose, Birštone, Druskininkuose, Elektrėnuose, Kaišiadoryse, Kalvarijos rajone, Kauno rajone, Kėdainiuose, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio rajonuose, Marijampolėje, Molėtų rajone, Palangoje, Panevėžyje, Plungėje, Prienų ir Raseinių rajonuose, Rietave, Šiauliuose ir Šiaulių, Šilalės, Širvintų, Švenčionių rajonuose, Telšiuose, Ukmergės rajone, Utenoje, Vievyje, Vilniaus rajone, Visagino savivaldybėje ir Zarasuose.

Įmonės, teikusios paraiškas, veikia metalo, stiklo apdirbimo, baldų gamybos, įvairių plastikinių gaminių gamybos, maisto, sveikatingumo paslaugų ir reabilitacijos, farmacijos, kosmetikos, popieriaus ir kartono perdirbimo, pakavimo, trąšų ir granulių gamybos, leidybos ir spaudos, durpių perdirbimo, logistikos sektoriuose.

Pasinaudojusios parama, įmonės galės finansuoti naujo pastato statybą ar rekonstrukciją, gamybos technologinių linijų įsigijimą ir diegimą, darbo užmokestį, darbuotojų mobilumo skatinimą ir kvalifikacijos kėlimą.

Didžiausias paramos dydis projektui, kuris skirtas tik įrangai, technologijoms įsigyti, gali siekti iki 0,9 mln. eurų. Jeigu projektas skirtas tiek statybai, rekonstrukcijai, tiek įrangai ir technologijoms įsigyti, tuomet parama gali siekti iki 2,1 mln. eurų. Vidutinėms įmonėms bus subsidijuojama 35 proc. projekto tinkamų išlaidų, o mažoms ir labai mažoms įmonėms – 45 proc.

Pagal pirmąjį priemonės „Regio Invest LT+“ kvietimą didžiausia prašoma suma – tai finansavimo maksimumas – 2,1 mln. eurų, mažiausia – 92,6 tūkst. eurų.

Paraiškas pagal šį kvietimą gauti ES investicijas buvo galima teikti iki gegužės 21 d. Šiuo kvietimu planuojama investuoti 28,9 mln. eurų, o per 2014–2020 m. laikotarpį pagal priemonę „Regio Invest LT+“ numatyta investuoti 86,9 mln. eurų ES paramos. Artimiausiu metu numatomas antrasis „Regio Invest LT+“ kvietimas, todėl kviečiame įmones jau dabar aktyviai domėtis ir pradėti rengtis šių paraiškų teikimo etapui.

Priemonės aprašas yra pateikiamas čia.

 

Norėdami gauti nemokamą konsultaciją dėl ES paramos, spauskite čia ir užpildykite užklausos formą. Taip pat su mumis galite susitiekti tel.: +370 684 04299 arba +370 645 51840 bei el. paštu: info@dalkconsulting.lt

« Produkcijai sertifikuoti prašoma beveik 2 mln. eurų ES investicijų
Paskelbti „Regio Invest LT+“ priemonės rezultatai »