Žemės ūkio veiklai – iki 80 proc. kreditų garantijos

Paskelbė , 2015-02-04

kredito garantijos žemės ūkio veiklai

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos pasiūlytam UAB “Žemės ūkio paskolų garantijų fondo” teikiamų paslaugų patikslinimui, siekiant sušvelninti Rusijos Federacijos nustatytus žemės ūkio ir maisto produktų importo draudimo galimus padarinius ir sumažinti finansinę naštą ūkio subjektams, kurie verčiasi žemės ūkio veikla ir naudojasi bendrovės garantijomis.

Bendrovei numatyta galimybė teikti kredito įstaigoms iki 80 proc. garantijas dėl kreditų, skirtų ūkio subjektams, užsiimantiems žemės ūkio veikla, imantiems kreditus trumpalaikiam turtui įsigyti ir sumokėti už paslaugas žemės ūkiui

Siekiant aktyvinti investicijas gyvulininkystės sektoriuje, bendrovei numatyta galimybė teikti kredito įstaigoms iki 80 proc. garantijas ne tik dėl kreditų, suteiktų gyvulininkyste užsiimantiems ūkio subjektams ir skirtų gamybiniams pastatams įsigyti, jų statybai bei rekonstrukcijai, gamybinei įrangai ir gyvuliams įsigyti, bet ir gamybinių pastatų remontui.

Atsižvelgiant į tai, kad gyvulininkystė yra žemės ūkio šaka, kuri apima ne tik gyvulių, bet ir ūkinių gyvūnų auginimą, taip pat siekiant sudaryti vienodas sąlygas gauti kreditus su garantija visiems gyvulininkyste užsiimantiems ūkio subjektams, numatyta galimybė bendrovei teikti kredito įstaigoms iki 80 proc. garantijas ne tik dėl kreditų, skirtų gyvuliams (galvijams, avims, ožkoms, arkliams, kiaulėms), bet ir kitiems ūkiniams gyvūnams (bitėms, paukščiams) įsigyti.

Vyriausybės nutarimu patikslintos nuostatos, nurodant, kad bendrovė teikia garantijas kredito įstaigoms dėl kreditų, skirtų investicijoms, trumpalaikiam ir biologiniam turtui įsigyti.

Taip pat patikslintos nuostatos, susijusios su garantijų teikimu kredito įstaigoms dėl kreditų, skirtų sumokėti už paslaugas žemės ūkiui. Siekiant skatinti verslo plėtrą, bendrovei sudaryta galimybė teikti garantijas kredito įstaigoms ne tik žemės ūkio veikla užsiimantiems subjektams, bet ir alternatyviąja veikla užsiimantiems ūkio subjektams bei smulkioms ir vidutinėms įmonėms teikiamų kreditų, skirtų sumokėti už perkamas paslaugas.

 

Norėdami gauti nemokamą konsultaciją dėl šios priemonės, spauskite čia ir užpildykite užklausos formą. Taip pat su mumis galite susitiekti tel.: +370 684 04299 arba +370 645 51840 bei el. paštu: info@dalkconsulting.lt

« Produktų ir paslaugų eksportui reikalingiems sertifikatams įsigyti – 600 tūkst. eurų ES paramos
Produkcijai sertifikuoti prašoma beveik 2 mln. eurų ES investicijų »